O firmie

Szwajcarskie Składy Czekolady:

  Jesteśmy pasjonatami szwajcarskich czekolad. Odkrywamy świat wspaniałych wyrobów i chcemy swoimi odkryciami podzielić się z Wami. Szwajcarskie Składy Czekolady prowadzone są przez wyłącznego dystrybutora marki Favarger na Polskę, firmę SSC distribution Krzysztof Sankowski, która jest członkiem Szwajcarskiej Izby Gospodarczej.

FAVARGER:

    Po raz pierwszy w Polsce przedstawiamy markę szwajcarskich czekolad Favarger z Genewy o dwustuletniej tradycji za sprawą jej dystrybutora firmy SSC distribution. 

    Favarger jest to firma z Genewy o dwu wiekowej tradycji w tworzeniu tradycyjnych szwajcarskich czekolad. Najbardziej klasyczną linią produktów marki jest linia Heritage, gdzie tradycyjna receptura doskonalona przez wieki wraz z tradycyjnymi metodami produkcji i najlepszymi wyselekcjonowanymi składnikami stworzyły kwintesencję smaku klasycznej szwajcarskiej czekolady, którego dotąd w Polsce nie mogliśmy spróbować. Te szlachetne czekolady potrafią przenieść konsumenta choć na chwilę w klimat dziewiętnastowiecznej Genewy, niegdysiejszej światowej stolicy czekolady.

   Favarger oferuje też luksusową linię Favarger Manufacture, która jest kwintesencją czekolad klasy premium oraz linię Souvenir, której jakość podkreślania jest dużym szwajcarskim krzyżem na eleganckich kartonowych opakowaniach. 

    Favarger jest to marka dla mieszkańców kantonu Genewskiego wręcz kultowa, będąca ikoną Genewy, towarzysząca wielu pokoleniom od dziecka. Jest jednym z symboli Genewy i tym samym  reprezentuje to z czym Genewa się dziś kojarzy czyli z najwyższa jakością i luksusem.

     Można to przyrównać do znaczenia jakie dla przedwojennych warszawiaków miał Wedel, z tą różnicą, że w Genewie ta tradycja jest kontynuowana nieprzerwanie od 200 lat. Warszawa nie miała tyle szczęścia, dlatego jest to kolejny powód do szacunku dla  marki Favarger.  Ale powodów do tego jest znacznie więcej. Wieloletnie relacje zapewniają dostęp do najlepszych składników i najlepszych dostawców. 

-100% produkcji odbywa się z tylko z naturalnych składników najwyższej jakości.

-selekcjonowane ziarna,

- tylko masło kakaowe bez innych tłuszczy roślinnych,

- wanilia Burbon z Madagaskaru,

- orzechy laskowe z kultowego Piemontu,

- migdały z najlepszej plantacji w Walencji,

wreszcie dodatki w postaci prażonych ziaren kakaowca czy suszonych moreli  powodują, że te czekolady wręcz zapierają dech w piersiach z wrażenia.  A wielu klientów stwierdza, że nigdy wcześniej tak wspaniałego smaku nie doświadczyło. Dwa wieki ciągłego ulepszania receptur i usprawniania procesów przyniosło efekty, do  których żadna inne czekolady nie są się wstanie nawet zbliżyć.

    Firma jest od początku firmą rodzinną, gdzie przed dwa wieki rodzina rozwija i pielęgnuje tradycje  nie tracąc na firmą kontroli. Tym samym będąc najstarszą szwajcarską i jedną z nie wielu ostatnich szwajcarskich tradycyjnych czekoladowych manufaktur a na pewno ostatnią z Genewy. Flagowy butik Favarger w Genewie działa dziś w tym samym miejscu gdzie prawie dwa wieki został założony pierwszy butik Favarger. Przypomina to np. warszawiakom tradycję warszawską tradycję związaną z flagowym sklepem Wedla na ulicy Szpitalnej, gdzie od ponad 100 lat funkcjonuje w tym samym miejscu jako sklep fabryczny.

    Więc jeśli ktoś jest znudzony ofertą supermarketów i stacji benzynowych, zwraca uwagę na jakość i nie jest mu wszystko jedno co kupuje, to Favarger jest właśnie dla niego. Marka Favarger odwdzięczy się magią 200 letniej tradycji, pełnej wielu odniesień do historii, choćby do wojen napoleońskich, czym zjednuje sobie łatwo wiernych klientów. Przy tym nie narzuca się, nie wciska się na półki supermarketów tylko pozostaje ekskluzywna, dla wybranych.  Tylko od każdego z nas zależy czy da się uwieźć i oczarować jej opowieścią o Genewie i o Szwajcarii.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl